Resultater fra NM

Landsturneringen ble spilt forrige uke, og vi hadde deltagere i både hovedturneringen og lynturneringen.

Vinner av hovedturneringen i eliteklassen ble nok en gang GM Simen Agdestein med 6,5/9 poeng, som med det tok tittelen for 9de gang.

Av våre spillere deltok:

 • Klasse 3:
  • 25/68 Bjørn Lie, 5/9 poeng
  • 53/68 Jørgen Nordløv, 3,5/9 poeng
 • Klasse 5:
  • 22/54 Fred Engelstad, 5/9 poeng
  • 28/54 Geir Kristensen, 4,5/9 poeng
  • 40/54 Ståle Solberg, 3,5/9 poeng
 • Miniputt:
  • Helene Kåsastul, 3/9 poeng

Det ble også avholdt NM i Lynsjakk. Her gjorde våre spillere det langt bedre. På førsteplass i finalerundene kom IM Benjamin Haldorsen (Offerspill) med 5,5 poeng. Like bak på andreplass kom vår egen GM Johan-Sebastian Christiansen med samme poengsum. I tillegg tok vi førsteplassen i to grupper: Rune Hansen vant Senior 50+, og Pål Farmen vant Gruppe 1. Øvrige deltakere fra oss var Roger Stampe (Senior 50), Helene Kåsastul (miniputt), Jørgen Nordløv (gruppe 4), Fred Engelstad (gruppe 5), Ståle Solberg (gruppe 5) og Geir Kristensen (gruppe 5), men disse ble slått ut i de innledende rundene.

Og med det er vårens sesong over. Vi sees igjen på høsten. Dørene åpner 21. august.